O stronie

Nie zrozumiesz żadnych obcych ci narodów, kultur czy społeczności znając jedynie język, jakim się posługują - nawet w najbardziej zaawansowanym stopniu. 
Zrozumiesz każdy z obcych ci narodów, każdą z obcych kultur i społeczności dopiero wtedy, gdy odkryjesz, co kieruje ich postępowaniem, zachowaniem, mentalnością oraz co wpływa na decyzje, jakie podejmują - nawet gdy język, jakim się posługują, nie jest przez ciebie w pełni poznany.

Strona Dlaczego Brytyjczycy powstała w odpowiedzi na powszechnie i naturalnie występującą wśród brytyjskiej Polonii (a także wśród rodaków mieszkających poza Wyspami) ciekawość dotyczącą Wielkiej Brytanii i jej mieszkańców. Jednak nie chodzi tu o zwykłe pytania dotyczące "kiedy, co, jak i gdzie" lecz "dlaczego".

Strona Dlaczego Brytyjczycy to podróż po kulturze, historii, obyczajach i życiu codziennym Wielkiej Brytanii.

A jak powiedział Mark Twain:
"Podróżowanie jest fatalne w skutkach dla uprzedzeń, fanatyzmu i zaściankowości"

O Wielkiej Brytanii wiemy sporo - znamy jej geografię, ustój polityczny, kulturę i historię. Wiemy, że obowiązuje ruch lewostronny, szkockie nazwiska charakteryzują się przedrostkiem "Mac", celebrowane są święta tj. Bank Holiday, a kuchnię brytyjską można zarówno kochać jak i nienawidzić. Zadziwiają nas niekończonce się rzędy jednolitych domów, dwa osobne krany do zimnej i ciepłej wody i elektryczność - jakże odmienna od tej europejskiej. Fascynuje nas mentalność mieszkańców Wysp; ich zamiłowanie do tatuaży i dziwny zwyczaj nieopłukiwania naczyń z detergentu. 

Jednakże, o ile łatwo jest dowiedzieć się niemal wszystkiego o tym, czym charakteryzuje się Wielka Brytania, to już trudniej znaleźć odpowiedź na pytanie - dlaczego tak jest. I właśnie dlatego strona Dlaczego Brytyjczycy pragnie przybliżyć Was do tego zagadnienia i odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące Wyspy i jej mieszkańców.

Dlaczego w Wielkiej Brytanii nie jeździ się prawą stroną? Dlaczego istnieje takie święto jak Bank Holiday? Dlaczego przedrostek "Mac" występuje w szkockich nazwiskach? Dlaczego mieszkalnictwo na Wyspach Brytyjskich jest tak specyficzne? No i dlaczego Brytyjczycy kochają tatuaże, nie opłukują naczyń z detergentu i montują rury odpływowe na zewnątrz budynków?

Po więcej zapraszam na stronę:

www.dlaczegobrytyjczycy.com 

oraz media społecznościowe: @DlaczegoBrytyjczycy 

Miłej podróży!


Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy